Curly Girl Metod

Tento způsob péče o vlnité a kudrnaté vlasy je určený výhradně těm ženám, které mají takové vlasy od přírody. Procedurou Curly Girl nezlepšíte vzhled a kvalitu vlnitého vlasu, který byl vytvořený trvalou, nebo třeba natáčkami. Vysvětlíme vám, jak Curly Girl metodu (CGM) provést co nejlépe a  v čem je pro kudrnaté vlasy opravdovým přínosem.

Kde se vzala Curly Girl metoda

S tímto typem péče přišla už před lety britská kadeřnice Lorraine Massey, která má sama od přírody kudrnaté vlasy. Jejím základem je nižší frekvence mytí šamponem a zaměření na hydrataci vlasu. Výsledkem mají být jasně strukturované a přitom přirozeně zdravé a hydratované vlasy. Vysvětlíme podrobněji, jak se starat o kudrnaté vlasy metodou CGM i doma.

Zbavte vlasy silikonů

Používáte už delší dobu běžné šampony z drogerie? Vaše vlasy nejspíš trpí pod nánosem silikonů. Jsou na tom podobně, jako by byly obalené igelitem. Vodou ho nesmyjete, sáhnout musíte po šamponech se sulfáty. Ty využijete jen na zbavení se silikonů, pak už je nepotřebujete. Sulfáty totiž vlasy velmi vysušují. Dále používejte jen výrobky bez silikonů, sulfátů a parabenů. Doporučujeme značky Malibu C, K18, které pořídíte i v našem salonu.

Hydratujte

Suché a nepoddajné kudrny potřebují hydrataci. Dopřejte svým vlasům pravidelně vyživující kondicionér a masky. Ručníkem z mikrovlákna (proč není vhodný froté ručník vysvětlíme později) nejprve vymačkejte z umytých vlasů přebytečnou vodu, pak naneste péči. Díky tomu se nestane, že vám kondicionér steče z vlasů dřív, než udělá svou práci. Maska na kudrnaté vlasy potřebuje čas, aby mohla působit. Zabalte vlasy a dejte jí čas.

Zaměřte se na cowashing

Při metodě Curly Girl se doporučuje nepoužívat klasický šampon při každém mytí, ale třeba jednou za tři mytí. Mastných vlasů se bát nemusíte díky speciálním cowash produktům. Cowash je vlastně čistící kondicionér. 

Omezte česání, protřiďte ručníky, fénujte bez tepla

Kudrnaté vlasy jsou křehké a citlivé, mají sklon se lámat. Jejich česání se samozřejmě nevyhnete, pročeště je ještě mokré po nanesení kondicionéru ve sprše. Díky tomu bude jejich úprava po uschnutí jednodušší. 

Na kudrnaté a vlnité vlasy se nehodí froté ručníky. Jejich materiál způsobuje krepatění, proto je lepší vysoušet takové vlasy jen lehkým promačkáním. A to do ručníku z mikrovlákna, nebo třeba bavlněného trika. Až přijde na řadu vysoušení fénem, nepouštějte horký vzduch. Foukejte je difuzérem s nastavenou nízkou nebo střední teplotou.

Náš TIP: Stříhání kudrnatých vlasů má svoje specifika. Náš profesionální tým se postará o to, abyste s výsledkem byli maximálně spokojeni a rád vám vysvětlí i CGM. Objednejte se a zažijte změnu!

O kudrny pečujte i během spánk

Abyste zamezili cuchání a poškození vlasů, doporučujeme svázat vlasy před spaním do volného vyššího culíku. Pro zafixování použijte ideálně saténovou gumičku, která je k vlasům maximálně šetrná. Klasické bavlněné povlečení polštáře absorbuje vlhkost vlasu, proto se zaměřte i na něj a vyměňte bavlnu za satén. 

Mějte na paměti, že Curly Girl metoda je během na delší trať. Kouzlo hydratovaných a na první pohled zdravých a krásných kudrlin se nestane přes noc. Pokud se ale budete držet výše uvedenými radami, věříme, že za pár týdnů už změnu sami poznáte.