Jak se starat o vlasy v létě

Léto je obdobím plným slunce, tepla a vodních radovánek. Nicméně, pro vlasy bývá toto období velmi náročné. Slunce, chlorovaná voda v bazénech a slaná mořská voda mohou naše vlasy vysušit, poškodit a zbavit je přirozeného lesku. Abychom si udrželi zdravé a krásné vlasy i v létě, je důležité dodržovat několik zásad péče. Poradíme vám, jaké tipy dodržovat, abyste limitovali negativní dopady slunečního záření a zachovali si zdravé a lesklé vlasy.


Chraňte vlasy před sluncem

První a nejdůležitější zásadou je ochrana vlasů před sluncem. Slunce může vlasy vysušit a poškodit, což vede ke ztrátě lesku a pružnosti. Proto je důležité nosit klobouk nebo šátek, který ochrání vaše vlasy před přímým slunečním zářením.

Kromě toho můžete použít speciální produkty na vlasy s UV filtrem, které pomáhají chránit vlasy před poškozením sluncem. Tyto produkty vytvoří na vlasovém povrchu ochranný film, který odráží sluneční záření a chrání tak vaše vlasy před jeho negativními dopady.


Hydratujte vlasy

V létě je důležité dodat vlasům dostatek hydratace, protože jsou vystaveny většímu teplu a slunci, což může vést k jejich vysušení. Proto je důležité používat hydratační šampony a kondicionéry, které vlasy zvlhčují a obnovují. Tyto produkty obsahují hydratační složky, jako jsou glycerin, panthenol nebo různé oleje, které pomáhají udržet vlhkost ve vlasech. Nezapomeňte také pravidelně používat vlasové masky a oleje, které dodají vlasům potřebné živiny a hydrataci. Tyto produkty obvykle obsahují vyživující složky, jako jsou keratin, bílkoviny a vitamíny pomáhající posílit vlasy a obnovit jejich strukturu.


Omezte tepelnou úpravu

Pokud možno, omezte používání tepelných stylingových nástrojů, jako jsou kulmy, žehličky na vlasy nebo fén. Tyto stylingové nástroje mohou vlasy vysušit a poškodit, což vede k ztrátě lesku a pružnosti.

Raději nechte vlasy přirozeně uschnout na vzduchu a zkuste experimentovat s přirozenými účesy, které nevyžadují tepelnou úpravu. Pokud musíte používat tepelné nástroje, používejte vždy tepelně ochranný sprej nebo krém, který ochrání vlasy před vysokými teplotami a poškozením.


Oplachujte vlasy po koupání v bazénu nebo moři

Po koupání v bazénu nebo moři je důležité vlasy důkladně opláchnout čistou vodou. Chlorovaná voda v bazénech a slaná mořská voda mohou vlasy vysušit a poškodit. Chlor a sůl mohou odstranit přirozené oleje z vlasů a způsobit jejich vysušení a zmatnění. Proto je důležité odstranit zbytky chloru nebo soli co nejdříve po koupání. Pokud možno, používejte také čistící šampony a kondicionéry, které jsou určeny pro plavce nebo pro použití po koupání v moři, například ty od Malibu C. Tyto produkty obsahují speciální složky, které neutralizují chlor a sůl a pomáhají obnovit zdraví a lesk vlasů.


Používejte šetrné techniky česání

Nakonec používejte šetrné techniky česání. Mokré vlasy jsou křehké a snadno se lámou, proto je důležité používat speciální kartáč na mokré vlasy. Ty vlasy snadno rozčesají vlasy bez toho, aby je poškodily.

Také se vyhněte používání silových technik česání, jako je tahání, rvaní nebo škubání vlasů. Místo toho je lepší jemně rozčesávat vlasy od konečků ke koruně, abyste předešli zbytečnému poškození.

Na rozšesávání suchých vlasů používejte kartáče s přírodními štětinami, které jsou k vlasům šetrné, a navíc je hezky uhladí.


Pro vyčištění vašich vlasů od nánosů látek z mořské či chlorované vody doporučujeme salonní kúru Malibu C, která je zároveň zbaví  usazenin z vodních minerálů nebo zbytků stylingových produktů. Pokud jsou vaše vlasy zničené a potřebují hloubkovou regeneraci, doporučujeme revitalizační salonní kúru K18. Objednejte si svůj termín a navštivte jeden z našich salonů v Praze nebo Brně.